Články

Unikátní, multifunkční stolní skener WideTEK 12 SPECTRUM

Výrobce Image Access uvádí na trh unikátní, multifunkční stolní skener WideTEK 12 SPECTRUM.

Tento model je charakterizován skenovací plochou A3 (313 x 470 mm) a je jediným skenerem na světě, který v sobě kombinuje UV, IR a standardní LED osvětlení. Co víc, dále disponuje prosvětlovací víkem a schopností zachytit 3D efekt.

Mezi typické aplikace, kde tento model může najít prostřednictvím UV a IR uplatnění je ověřování pravosti bankovek, pasů, občanských průkazů, rodných a oddacích listů a dalších dokumentů.

Jinou unikátní funkcí je schopnost věrně zachytit 3D povrchy a reliéfy různých součástek a dílů. Je tak vhodným zařízením pro oddělení, která se zabývají kontrolou kvality. Díky špičkové kvalitě výstupů je možno WideTEK 12 SPECTRUM využít také při kontrole kvality tiskových výstupů jako je např. Braillovo písmo na krabičkách léků.

Skener WideTEK 12 SPECTRUM poskytuje výstupy podstatně rychleji a přesněji než mnohem  dražší laboratorní přístroje. Při všech osvětleních dosahuje  rozlišení až 1200 dpi (3D režim 600 dpi). Naskenování A3 plochy při  300 dpi trvá pouze 3 sekundy a při nejvyšším rozlišení 1200 dpi jen 12 sekund.

Cílové segmenty:

  • Celní správa, policie, soudy (verifikace pravosti pasů, občanský průkazů a jiných dokumentů)
  • Banky, směnárny (kontrola pravosti bankovek, odhalení padělků)
  • Výstupní kontrola (kontrola kvality tisku, kvalita povrchu vyrobených dílů)
  • Marketing, propagace (3D zobrazení produktů pro katalogy)
  • Výzkumné laboratoře, forenzní laboratoře