Články

Nová modelová řada (A2+) knižních skenerů Bookeye 5

V roce 1997 společnost Image Access uvedla na trh úplně první knižní skener, který od základů změnil způsob skenování knih a jiných vázaných dokumentů. Od této doby desítky tisíce skenerů Bookeye našly uplatnění u více než osmi tisíců zákazníků v oblasti knihoven, muzeí, archivů, atd. po celém světě.

Nyní na trh uvádí 5. generaci (A2+) knižních skenerů Bookeye® 5 V2 . Konstrukčně byla nová řada přepracována tak, aby splňovala a překračovala dnešní standardy na kvalitní a šetrnou digitalizaci. Vvsoká produktivita, snadná obsluha a ekologičnost provozu to jsou základní atributy nové modelové řady Bookeye® 5 .

Modulární koncept Bookeye® 5 V2  umožňuje jednoduchý upgrade modelu Basic na verzi Kiosk až po Professional. Jednotlivé úrovně tak reflektují na různé požadavky na skenování a rozpočet zákazníka.

Bookeye 5 V2 spolu s inteligentními a novými funkcionalitami poskytuje vysoce kvalitní výstupy při bezkonkurenční rychlosti . Primárně byla tato řada konstruována za účelem samoobslužného skenování pro vázané dokumenty o 14% větší než je A2 (460 x 620mm / 18 x 24 inch).

Instalace skeneru je velmi jednoduchá, skenovat můžete během několika minut po rozbalení. Bookeye 5 V2 je perfektní zařízení pro knihovny, archivy, muzea, úřady, jednoduše všude tam, kde je potřeba kvalitních výstupů.

Bookeye 5 V2 je dostupný ve třech modifikacích: Basic, Kiosk a Professional

  Vstupní model v segmentu (A2+) knižních skenerů
Kiosk   Tato verze oproti modelu Basic navíc nabízí Scan2Pad, což je aplikace pro skenování do mobilních zařízení. Součástí je pak i nožní spínač a plná výrobní záruka
professional   Oproti výše uvedeným verzím nabízí rozlišení 600 dpi a client interface pro profesionální SW. Součástí je i nožní spínač a plná výrobní záruka

 

 

21 palcový full HD dotyková obrazovka umožňuje operátorovi kontrolovat kvalitu výstupů a provádět modifikace „on the fly“. Live Preview function prostřednictvím integrované kamery umožňuje sledovat umístění dokumentu před skenováním.

 

 

Nabízí se tři varianty jak umístit dotykový monitor. Je možno: monitor přimontovat ke „krku“ skeneru nebo připevnit k boku skener blíže k zadní části anebo k boku skeneru blíže k přední části. Vždy je možno nastavit úhel polohy monitoru.

 

Unikátní  magnetická knižní kolébka umožňuje uživatelům skenovat (A2+) dokumenty buď v plně horizontální poloze 180° anebo v „V“ módu- v otevřeném úhlu 120° . Obě strany kolébky jsou magneticky spojeny tak, aby se záhyb knihy mohl pro dosažení optimálních výsledků skenování snadno pohybovat ve středu.